Loading...

Biblioteka

Od września 2013r. biblioteka czeka na swoich czytelników w nowym miejscu. Przystosowane do jej potrzeb pomieszczenie posiada wydzieloną czytelnię z bogatym księgozbiorem podręcznym, wyposażoną w sprzęt audiowizualny, Centrum Informacji Multimedialnej z dostępem do Internetu, obszerny magazyn na księgozbiór. Całość tworzy nowoczesne, funkcjonalne wnętrze, w którym czytelnicy mogą obcować z literaturą, poszerzać swoje wiadomości, odrabiać lekcje czy mile spędzać czas wolny.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali nam pomoc podczas trudnego i pracochłonnego przedsięwzięcia, jakim było przeniesienie biblioteki.

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają małych i dużych czytelników do odwiedzin oraz do udziału w zaplanowanych imprezach konkursach czytelniczych.

Nasza biblioteka jest najstarszą biblioteką szkolną w Radomsku

Pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej pochodzą z 1948r., czyli z roku powstania szkoły przy ul. Mickiewicza.

Początkowo było to tylko kilka szaf w jednej pracowni – po prostu mały kącik biblioteczny. Z czasem na bibliotekę wydzielono oddzielne pomieszczenie . Obecnie biblioteka mieści się w trzech pomieszczeniach. Wypożyczalnia i czytelnia zajmują dwie duże sale, każda o powierzchni 50m2, rozdziela je pomieszczenie socjalne (20m2), w którym księgozbiór jest opracowywany i konserwowany oraz wykonywane są wszelkie prace biblioteczne.

Księgozbiór biblioteki stanowi blisko 13000 jednostek wydawnictw zwartych (książek), 22 tytuły wydawnictw ciągłych ( czasopisma), zbiory dźwiękowe i filmowe.

Biblioteka gromadzi przede wszystkim:

  • Lektury dla uczniów
  • Literaturę dziecięcą i młodzieżową
  • Literaturę popularnonaukową z podstawowych dziedzin wiedzy
  • Słowniki, encyklopedie i inne wydawnictwa informacyjne
  • Literaturę pedagogiczną i metodyczną dla nauczycieli

OGŁOSZENIA

3011, 2022

Udział naszych uczniów w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania „Zaczarowany świat książek”

30 listopada 2022|

29 listopada w PSP nr 4 w Radomsku odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania „Zaczarowany świat książek”. Naszą szkołę reprezentowali  Aleksandra Kowalczyk z klasy VI b oraz Maksymilian Bareła z klasy VI a. [...]

2010, 2022

Mistrz Pięknego Czytania

20 października 2022|

17 października w bibliotece szkolnej uczniowie rywalizowali o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Spośród uczestników komisja konkursowa wyłoniła laureatów w trzech kategoriach. W kategorii klas 2-3 Mistrzem Pięknego Czytania został Michał Dudek z klasy 3a. Wicemistrzem [...]

2111, 2016

III Edycja Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”

21 listopada 2016|

W dniach 20 i 24 października odbyła się w bibliotece szkolnej III Edycja Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs przebiega pod hasłem „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła”. Myśl Wisławy Szymborskiej potwierdza rosnąca [...]