Loading...

Biblioteka

Od września 2013r. biblioteka czeka na swoich czytelników w nowym miejscu. Przystosowane do jej potrzeb pomieszczenie posiada wydzieloną czytelnię z bogatym księgozbiorem podręcznym, wyposażoną w sprzęt audiowizualny, Centrum Informacji Multimedialnej z dostępem do Internetu, obszerny magazyn na księgozbiór. Całość tworzy nowoczesne, funkcjonalne wnętrze, w którym czytelnicy mogą obcować z literaturą, poszerzać swoje wiadomości, odrabiać lekcje czy mile spędzać czas wolny.

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali nam pomoc podczas trudnego i pracochłonnego przedsięwzięcia, jakim było przeniesienie biblioteki.

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają małych i dużych czytelników do odwiedzin oraz do udziału w zaplanowanych imprezach konkursach czytelniczych.

Nasza biblioteka jest najstarszą biblioteką szkolną w Radomsku

Pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej pochodzą z 1948r., czyli z roku powstania szkoły przy ul. Mickiewicza.

Początkowo było to tylko kilka szaf w jednej pracowni – po prostu mały kącik biblioteczny. Z czasem na bibliotekę wydzielono oddzielne pomieszczenie . Obecnie biblioteka mieści się w trzech pomieszczeniach. Wypożyczalnia i czytelnia zajmują dwie duże sale, każda o powierzchni 50m2, rozdziela je pomieszczenie socjalne (20m2), w którym księgozbiór jest opracowywany i konserwowany oraz wykonywane są wszelkie prace biblioteczne.

Księgozbiór biblioteki stanowi blisko 13000 jednostek wydawnictw zwartych (książek), 22 tytuły wydawnictw ciągłych ( czasopisma), zbiory dźwiękowe i filmowe.

Biblioteka gromadzi przede wszystkim:

  • Lektury dla uczniów
  • Literaturę dziecięcą i młodzieżową
  • Literaturę popularnonaukową z podstawowych dziedzin wiedzy
  • Słowniki, encyklopedie i inne wydawnictwa informacyjne
  • Literaturę pedagogiczną i metodyczną dla nauczycieli

OGŁOSZENIA

2111, 2016

III Edycja Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”

21 listopada 2016|

W dniach 20 i 24 października odbyła się w bibliotece szkolnej III Edycja Konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs przebiega pod hasłem „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła”. Myśl Wisławy Szymborskiej potwierdza rosnąca [...]

1606, 2016

LISTA NAJLEPSZYCH CZYTELNIKÓW w roku szkolnym 2015/2016

16 czerwca 2016|

LISTA   NAJLEPSZYCH   CZYTELNIKÓW w  roku szkolnym  2015/2016 KLASY  I-III  SZKOŁY PODSTAWOWEJ (W zestawieniu uwzględniono czytelników, którzy wypożyczyli powyżej 20 książek) KLASA 1 A Sadowska Nicole       31 Sadowiska Olivia       31 Banaszczyk Lena       25 Gidziński Maciej       24 [...]

2305, 2016

II Międzyszkolny Konkurs Literacki „Na krawędzi”

23 maja 2016|

12 maja 2016 roku w bibliotece szkolnej PG nr 5 w Radomsku odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród II Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Na krawędzi”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów klas gimnazjalnych, których [...]