19 października w bibliotece szkolnej spotkali się miłośnicy pięknego czytania!

44 uczestników Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa w składzie: pani Żaneta Śliwiok, pani Sylwia Cielecka oraz pani Renata Wojtasik oceniała prezentacje uczniów wg następujących kryteriów:

• technika czytania (płynność i lekkość mowy, poprawność artykulacji głosek, dykcja, tempo czytania)
  • środki artystycznego wyrazu (pauzowanie, modulacja głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy, mimika, kontakt z odbiorcą, zachowanie czytającego, radzenie sobie z tremą)

W konkursie przyznano następujące nagrody:

Kategoria I – uczniowie klas 2-3

Nikola Niedbała  kl. II a – Mistrz Pięknego Czytania

Pola Dziadkiewicz kl.  II a – wyróżnienie

Fabian Jeske  kl. III b – wyróżnienie

Michał Kościelniak kl. III c  – wyróżnienie

W Kategorii  II – uczniowie klas 4-5

Mistrzem Pięknego Czytania została Izabela Strękowska  z kl. V a,

a wyróżnienie otrzymała Julia Piwowarczyk z kl. V c

Kategoria III – uczniowie klas 6-8

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania wywalczyła  Marta Szafran z kl. VIII b

Jury przyznało również wyróżnienia  Julii Adamowicz z kl. VII a oraz Aleksandrze Kowalczyk z kl. VII b

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Konkurs zorganizowali nauczyciele bibliotekarze w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.