29 lutego 2024 w bibliotece naszej szkoły było bardzo wesoło! Spotkali się u nas uczniowie z klas III, IV i V z Mikołajkiem i jego kolegami.

W konkursie czytelniczym „Mikołajek to ty i ja” wzięło udział 11 uczniów z klas III a, III b, III c, IV b, V a, wszyscy wykazali doskonałą znajomością treści 4 książek R. Goscinnego i J.J. Sempe :

„Mikołajek”

„Mikołajek i inne chłopaki”

„Mikołajek ma kłopoty”

„Wakacje Mikołajka”

Miłośnicy przygód i psot Mikołajka, Alcesta, Ananiasza, Kleofasa, Godfryda, Rufusa i innych chłopców rywalizowali w 11 konkurencjach. Komisja konkursowa (pani Wioletta Nowak – pedagog szkolny, pani Dagmara Mróz – Motyl – nauczyciel języka polskiego) po wysłuchaniu odpowiedzi i sprawdzeniu prac pisemnych przyznała następujące miejsca:

I miejsce  – Bartosz Poroszewski z kl. 4 b

II miejsce – Lena Garbiec z kl. 3 b

III miejsce – Milan Bakalarz z kl. 3 a

oraz 3 wyróżnienia:

Izabela Strękowska z kl. 5 a

Stanisław Kłosowski z kl. 3 c

Aleksander Kurdek z kl. 3 c

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy!!!

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy:

panią Iwonę Drzewiecką i panią Renatę Wojtasik.

Działanie  zrealizowane w ramach

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0