13 maja uczniowie klasy I B i I C uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kielc. Podziwiali piękną przyrodę oraz zabytki ziemi świętokrzyskiej. Zwiedzili najsłynniejszą Jaskinię Raj i  Kadzielnię – rezerwat geologiczny. Odwiedzili  jeden z najstarszych dębów  w Polsce – Dąb Bartek. W Muzeum Zabawy i Zabawek przenieśli się w świat dawnych zabaw, wysłuchali ciekawych opowieści o najstarszych zabawkach z różnych stron świata. Aktywnie uczestniczyli w zwiedzaniu poprzez liczne zabawy, które czekały na nich w kolejnych wystawach. Dla nas – nauczycieli był to powrót do cudownych lat dzieciństwa. Lalka szmaciana, drewniany konik na biegunach – widok tych zabawek przywołał wiele  pięknych wspomnień. Spacer ulicą Żeromskiego zakończył nasz pobyt na ziemi świętokrzyskiej. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Beata Nowak, p. Ewa Majchrzak, p. Anna Wegner, p. Małgorzata Wegner.
Beata Nowak