8 czerwca 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku odbył się I Powiatowy Konkurs Geograficzno-Kartograficzny „Podróże palcem po mapie”. Tematyka konkursu obejmowała znajomość mapy fizycznej i politycznej świata, a także zadania z kartografii – przeliczanie skali, odległości i powierzchni na mapie, kierunki świata, współrzędne geograficzne. Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjum klas II i III z całego powiatu radomszczańskiego.
Z naszej szkoły wzięły udział 3 osoby: Norbert Czarny, Iga Daros, Mateusz Kowalski.
W wyniku bardzo wyrównanej rywalizacji Iga Daros zajęła IIII miejsce. Nasi uczniowie wzięli także udział w zajęciach przygotowujących do zawodu geodety i uzyskali odpowiednie certyfikaty.

Opiekun uczniów:
nauczyciel geografii