Dnia 01.03.2018 r odbyło się uroczyste otwarcie naszej EKOPRACOWNI. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Władz Miejskich i Oświatowych miasta Radomska, dzieci i młodzież naszej szkoły, zaproszeni goście oraz rodzice wraz ze swoimi pociechami – przyszłymi uczniami „Szóstki”, którzy w ramach Dni Otwartych, chcieli poznać naszą bazę.

Ceremonię rozpoczęło uroczyste przecięcie wstęgi. Zaproszeni goście uczestniczyli w krótkich zajęciach, na których przedstawiono nowoczesny sprzęt badawczy i komputerowy. Dzieci wzięły także udział w ciekawych eksperymentach. Zawarły znajomość z pupilami tej pracowni – czterema żółwiami czerwonouchymi.

Nowa baza dydaktyczna pozwoli w sposób innowacyjny realizować treści z zakresu nauk przyrodniczych. Zajęcia przygotowały panie Małgorzata Jasak, Katarzyna Przygoda, Urszula Borucka, Romana Skrzypczyk–Dąbrowska.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszej pracowni oraz czynnie brali udział w przygotowaniach jej otwarcia, jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Jasak