W dniu 09.03.2018r. realizując program „Alfabet zdrowego człowieka” uczniowie klas VI spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, którzy przeprowadzili z dziećmi teoretyczne i praktyczne zajęcia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się, jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Policjanci zaprezentowali jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, jak zatamować krwotok, co należy zrobić w przypadku odmrożeń, oparzeń, omdleń. Pod ich czujnym okiem nasi uczniowie mogli zaprezentować zdobytą podczas zajęć wiedzę w symulowanych akcjach ratunkowych.

Anita Małolepsza