W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do zbiórki surowców wtórnych. Głównym celem tej inicjatywy jest zachęcanie dzieci i młodzieży do segregacji odpadów, a tym samym rozwijanie proekologicznej postawy. Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie, ale również rodzice i wielu pracowników szkoły. Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich co roku zbieramy około 20 ton makulatury i butelek PET. Najbardziej aktywni uczniowie zdobywają cenne nagrody rzeczowe i finansowe zaś środki pozyskane z naszej akcji przeznaczane są na realizację różnych potrzeb m.in. zakup roślin, cebul, środków ochrony, nawozów do szkolnego ogródka znajdującego się przed szkołą.

Poniżej przedstawiamy wyniki tegorocznej rywalizacji:

Konkurs indywidualny:

I miejsce – Oliwier GUZIANA kl. III a – 3336,4p.!!!

II miejsce – Jakub Kowalczyk kl. III a – 3129 p.

III miejsce – Nikola Białek kl. IV c – 1659 p.

IV miejsce – Jakub Miarka – kl. VII b – 1534 p.

V miejsce – Hubert Ciupiński kl. III a 758 p.

VI miejsce – Michał Pietras kl. „0” – 698 p.

VII miejsce – Aleksandra Kowalczyk kl. II b – 605p.

VIII miejsce – Jakub Ciesielski kl. IV a – 442p.

Konkurs klasowy:

I miejsce – klasa III b – 3245,6p. !!!

II miejsce – klasa VII b – 3105,6p.

III miejsce – klasa I c – 2589 p.

Przyznaliśmy dodatkową nagrodę dla najmłodszego ucznia biorącego udział w naszej akcji. Jest to Michał Pietras z oddziału przedszkolnego, który został najsystematyczniejszym i tym samym najbardziej aktywnym uczestnikiem zbiórki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Zwycięzcom gratulujemy 🙂

Koordynatorki akcji: E. Kaczmarczyk, E. Hanulak