W terminie 1 kwietnia – 30 czerwca br. Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi na terenie całego kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Polski, również cudzoziemców oraz stałych mieszkańców Polski, którzy w czasie trwania spisu przebywają za granicą.

Z uwagi na obowiązującą w kraju sytuację epidemiczną, tegoroczny spis odbywać się będzie głównie za pośrednictwem Internetu (samospis internetowy) na stronie spis.gov.pl oraz telefonu. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie kontaktować się będą rachmistrzowie spisowi.

Wobec powyższego zwracam się z uprzejmą prośbą do Pani Dyrektor/Pana Dyrektora o rozpowszechnianie informacji o NSP za pośrednictwem dziennika elektronicznego przez cały okres trwania spisu – tekst opracowany przez Główny Urząd Statystyczny w załączeniu. Ponadto przekazuję również materiały graficzne promujące Narodowy Spis Powszechny w wersji elektronicznej celem umieszczenia ich na stronie internetowej szkoły/przedszkola oraz w wersji papierowej do rozdysponowania w budynku szkoły/przedszkola.

Link do strony NSP 2021: https://spis.gov.pl/