W dniach 6 i 7 października uczniowie klas: 8a, 8c i 8e pojechali na wycieczkę w Beskid Śląski.

Pierwszego dnia wojaże rozpoczęli od wjazdu kolejką linową na Szyndzielnię. Widoki z gondoli zapierały dech w piersiach! Następnie uczniowie maszerowali urokliwym szlakiem na kolejny szczyt – Klimczok. Stamtąd zeszli do Szczyrku. Wędrówkę dzielnej młodzieży uprzyjemniały wspaniałe o tej porze roku widoki rozciągające się na panoramę Beskidu.

Po południu wszyscy udali się do pensjonatu, gdzie zjedli posiłek, a pod wieczór odbyli krótki spacer po Wiśle. Wieczór spędzili na grach, rozmowach i… potańcówce :):):)

Kolejnego dnia po śniadaniu uczestnicy wycieczki pojechali do Żywca, gdzie zwiedzali zabytki miasta. Podziwiali m.in. ratusz, Rynek, figurę św. Floriana, konkatedrę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a wszystko to okraszone było historycznymi opowieściami, anegdotami, legendami przytoczonymi przez przewodnika. Następnie uczniowie odbyli spacer po parku zamkowym, a wrażenia potęgowała przyjemna, słoneczna pogoda!

Ostatnią atrakcją wycieczki był przejazd do Pszczyny, gdzie zwiedzano Muzeum Zamkowe. Młodzież miała okazję zobaczyć warunki życia najzamożniejszych rodów na przełomie XIX i XX wieku. Ogromne wrażenie robił wystrój wnętrz, zwłaszcza złocenia, oryginalne dodatki – meble, obrazy, rzeźby, lustra, wazy i inne ozdoby.

Po południu uczestnicy wycieczki wsiedli do autokaru i wyruszyli w drogę powrotną do Radomska. To był udany, pełen wrażeń wyjazd. Wszyscy wrócili zadowoleni i nastawieni na kolejną wyprawę 🙂

Opiekunowie: M. Kalecińska, M. Małachowska, B. Leska, M. Hołdyk, K. Deniczuk