W plebiscycie na ulubioną książkę z dzieciństwa ogłoszonym z okazji 75-lecia szkoły, pokolenie dziadków najczęściej wymieniało w kolejności: „Anię z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery, „Baśnie Andersena” i „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza .

Rodzicom najbardziej podobały się : „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, „Ania z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery, „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwy.

Wśród najmłodszego pokolenia z największą liczbę głosów otrzymał „Plastusiowy pamiętnik” M. Kownackiej, następnie „Martynka” G. Delahaye tł. Wanda Chotomska i „Mikołajek” R. Goscinny, J. Sempé . Dużą popularnością cieszył się również „Harry Potter” J.K. Rowling.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie. Czekamy na Was w bibliotece szkolnej.