12 maja w naszej szkole odbyła się piękna i podniosła uroczystość. Tego dnia świętowaliśmy jubileusz 75-lecia istnienia szkoły oraz 25-lecie hali sportowej. Z tej okazji zaproszono gości, dyrekcja, pracownicy szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie i rodzice podjęli wiele działań mających na celu przybliżenie historii i działalności szkoły, a panie Ż. Śliwiok, M. Małachowska, J. Bronowska, S. Cielecka oraz ich podopieczni – młodzi aktorzy i utalentowani plastycy zabrali wszystkich zgromadzonych w dniu uroczystej akademii w pełną wzruszeń podróż sentymentalną.

Rozpoczęliśmy mszą św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej.

Następnie społeczność szkolna i zaproszeni goście zebrali się w hali sportowej przy PSP 6, gdzie odbyła się część oficjalna. W sali zasiedli: poseł Anna Milczanowska, Wiceminister Rolnictwa Krzysztof Ciecióra, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej Jadwiga Łysik i Beata Kowalska, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Małgorzata Lewandowska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Radomska Małgorzata Krupska, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Radomsku Andrzej Kucharski oraz dyrektorzy instytucji kultury, szkół i przedszkoli z terenu miasta, obecni i emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie oraz ich rodzice.

Jako pierwszy głos zabrał pan dyrektor, który przybliżył historię szkoły, wspomniał dawnych nauczycieli i pracowników oraz zwrócił uwagę na transformację placówki na przestrzeni lat. Serdecznie podziękował wszystkim, którzy wspierali i wspierają rozwój „Szóstki”.

Kolejno uczestnicy uroczystości obejrzeli niezwykle piękny, pełen wspomnień spektakl „Sentymentalna podróż”. Była to prawdziwa uczta dla oczu, uszu i duszy. Na twarzach gości nie zabrakło zarówno uśmiechu, jak i łez wzruszenia.

Tę część akademii zakończono zakopaniem kapsuły czasu, która zawiera: zdjęcie społeczności szkolnej z dnia 9 V 2023, upominki z okazji 75-lecia szkoły, film z życia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku oraz list uczniów dla potomnych. Autorem listu i równocześnie laureatem konkursu literackiego został Mikołaj Cyniak – uczeń klasy 8d. Kapsuła jest pamiątką dla przyszłych pokoleń, otworzyć ją będzie można za 100 lat.

Na zakończenie przyszedł czas na gratulacje i życzenia składane przez zaproszonych gości na ręce dyrekcji szkoły oraz kierownika hali sportowej. Podczas przemówień wybrzmiały słowa na temat ważnej roli, jaką w mieście pełni PSP nr 6, która kształtuje przyszłe pokolenia radomszczan, przygotowując ich do dorosłości oraz godnego reprezentowania szkoły i naszego miasta.

Po zakończeniu akademii zaserwowano tort oraz poczęstunek, a przybyli goście mieli okazję zwiedzić szkołę oraz obejrzeć wystawy prezentujące dorobek placówki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za udział w uroczystości i za przepiękne życzenia, natomiast dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom za zaangażowanie w przygotowanie obchodów 75-lecia szkoły oraz 25-lecia hali sportowej.

Do zobaczenia na kolejnym jubileuszu!