15 i 16 maja kolejny raz w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja historii”, podczas której uczniowie mogli odbyć podróż w czasie. Takie zajęcia umożliwiają uczniom zdobywanie wiedzy historycznej poprzez zabawę. Tym razem tematem pokazu były początki państwa polskiego.

Ogromnym atutem tego przedstawienia było prezentowanie strojów i sytuacji na wybranych uczniach. .

Dzięki dokładnym replikom sprzętów wykorzystywanych w danej epoce historycznej, odtworzonych we współpracy z historykami, archeologami i rzemieślnikami można przez chwilę poczuć atmosferę panującą w średniowiecznej Polsce. 90 minut barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów dostarczyło dużą dawkę wiedzy podaną w ciekawej formie.
„Żywa lekcja historii” poruszała także zagadnienia dotyczące  kształtowania postaw patriotycznych, obywatelskich i szacunku do państwa.