We wrześniu gościliśmy w naszej klasie przedstawicielki firmy PGK w Radomsku. Nasz gość w przystępny dla uczniów sposób opowiedział o recyklingu oraz udzielił praktycznych wskazówek dotyczących śmieci. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem segregowania odpadów.

Były one aktywne, często zgłaszały się do odpowiedzi, odpowiadały na pytania i same je zadawały. Dzieci  obejrzały prezentację multimedialną o selektywnej zbiórce odpadów. Dzieci uczyły się prawidłowych zachowań proekologicznych. Zdobytą wiedzę będą mogły wykorzystać w życiu codziennym. Celem spotkania był wzrost świadomości ekologicznej najmłodszego społeczeństwa do podejmowania odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie wyborów, zmiany przyzwyczajeń i odpowiedzialnego segregowania odpadów. Na zakończenie dzieci otrzymały ulotki promujące selektywną zbiórkę odpadów.

Wychowawca Ewa Majchrzak