W dniach 30.04.16- 04.05.16 r uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność brać udział w wyjeździe na Zieloną Szkołę na Roztocze. Tereny te są rzadko odwiedzane przez różne wycieczki i dlatego wszystko dla nas było nowe i niespotykane. Mieliśmy możliwość podziwiania uroków Roztoczańskiego Parku Narodowego, którego budząca się wiosną do życia przyroda jest przepełniona soczystą zielenią.

Zwiedziliśmy także twierdzę Zamość. Miasto to jest niewątpliwie perłą wschodniej Polski, zachwyca swoim urokiem i historią.

Byliśmy także w Krasnobrodzie, w Stanisławowie oraz w zagrodzie Guciów. W tej ostatniej braliśmy udział w warsztatach pokazujących stare, dawne zwyczaje ludzi mieszkających na tych terenach.

Bazą wypadową naszego wyjazdu był ośrodek Zacisze, położony w malowniczym Zwierzyńcu. Tam nocowaliśmy oraz jadaliśmy posiłki.

W drodze powrotnej wjechaliśmy do Sandomierza, miasta Ojca Mateusza ze słynnego serialu. Mateusza chwilowo nie było więc mogliśmy zwiedzić Stare Miasto z jego najważniejszymi atrakcjami..

Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu byli M. Jasak, R. Kowalski, R. Skrzypczyk- Dąbrowska , A. Kossek.

Małgorzata Jasak