10 maja 2017 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 3 w Radomsku odbyła się Gala Reymontowska w 150. rocznicę urodzin W. S. Reymonta, podczas której ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w dwóch konkursach: II Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Reymont w liczbach” oraz w Otwartym Dyktandzie Reymontowskim, w którym brali udział również dorośli. W pierwszym z nich możemy poszczycić się miejscami naszych uczennic na podium, które zajęły: I miejsce – Iga Daros kl. 3bg  – opiekun p. Maria Piotrowska oraz II miejsce Milena Kowalska kl. 6b – opiekun p. Małgorzata Karolak. Wyróżnienie w dyktandzie zdobyła Dominika Szota z kl. 3bg – opiekun p. Dorota Pacholik. Głównym punktem uroczystości był spektakl przygotowany przez uczniów szkoły pt. „Reymont forever”. Szczegółowy wykaz laureatów można znaleźć na stronie internetowej organizatorów.

Maria Piotrowska