Dnia 9 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole już po raz szósty Szkolny Konkurs Piosenki „Fantazja”. Celem konkursu jest rozwijanie talentu i zainteresowań muzycznych uczniów, możliwość zaprezentowania się przed rówieśnikami oraz integracja uzdolnionej młodzieży. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 40 uczestników, którzy prezentowali zdolności wokalne w trzech kategoriach: klasy 0 – 2, klasy 3 – 4 i 5 – 6. Jury w składzie: mgr Joanna Bronowska, mgr Iwona Drzewiecka, Natalia Kawka, mgr Ewa Kawka, mgr Małgorzata Szymczak pod przewodnictwem mgr. Radosława Kowalskiego przyznało w najmłodszej kategorii: I miejsce Julii Popiołek kl. I b, II miejsce Amelii Ryczyńskiej kl. I b, III miejsce Magdzie Kalecińskiej kl. I b oraz dwa wyróżnienia dla Mai Kuder kl. I b i Leny Misztalskiej kl. II a. W drugiej kategorii zwyciężyła Magdalena Frankowska kl. IV d, II miejsce zajęła Nikola Wróblewska kl. III d, III miejsce – Zosia Chybalska kl. III c, a wyróżnienia przyznano dla Natalii Sokołowskiej i Niny Gloc z kl. IV b. W trzeciej kategorii równorzędne I miejsca zajęły Wiktoria Małachowska kl. V a i Julia Sokołowska kl. VI b, II miejsce zajęła Daria Gorządek kl. V c, III miejsce – Trio z klasy V c w składzie: Oliwia Olbrych, Aleksandra Drogosz i Julia Bujacz, a wyróżnienie wyśpiewała Anna Barda kl. V a.

Zdobywcy pierwszych miejsc w każdej kategorii wystąpią podczas szkolnego pikniku w dniu 8 czerwca 2018 roku.

Szkolny konkurs pozwolił wytypować solistki, które będą reprezentować naszą szkołę 23 maja 2018 roku w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki „Fantazja”. Decyzją jury będą to: Julia Popiołek, Amelia Ryczyńska, Magdalena Frankowska, Nikola Wróblewska, Wiktoria Małachowska i Julia Sokołowska. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom za przygotowanie do udziału w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej „Fantazji”.

Organizatorki: Joanna Bronowska, Ewa Kawka i Małgorzata Szymczak.