„Warzywa i Owoce” – podsumowanie konkursu dla klas 4 i 5
Gratulujemy klasie 4a!
Już od kilku lat bierzemy udział w Programie dla szkół (wcześniej Warzywa i owoce w szkole oraz Mleko w szkole) finansowanym ze środków Unii Europejskiej. W wybrane dni uczniowie bezpłatnie otrzymują świeże, przygotowane do bezpośredniego spożycia owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Udział w programie to różnorodne działania edukacyjne mające poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Są to pogadanki, rozmowy na godzinach wychowawczych, wspólne przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania, projekty i konkursy itp. Podczas pierwszego dnia wiosny podsumowaliśmy konkurs „Warzywa i Owoce”. Każda klasa miała przygotować plakaty promujące wylosowane wcześniej warzywa i owoce, podać prosty przepis kulinarny z ich użyciem i wymyśleć hasło promujące ich zalety. Pamiętajcie – „pyszny zdrowy seler, w naszej kuchni to bestseler”. Gratulujemy klasie 4a, która według jury przygotowała najlepszą promocję owoców i warzyw.