Dnia 12 kwietnia 2018 r. w PSP nr 2 w Radomsku odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III objętych terapią logopedyczną „Wierszyki ćwiczące języki”. W tym roku aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, hasło konkursu brzmiało: „Od Bałtyku do Tatr. Piękny jest nasz kraj”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Stanisław Cieślak (kl. Ib), Jakub Kowalczyk  (kl. IIa) i Róża Zielińska (kl. IIb). Prezentowali wiersze o polskich miastach, rzekach i regionach. Atmosfera była wspaniała, wszystkim dopisywały humory. Wspólnie spędziliśmy miłe chwile z literaturą. Mali recytatorzy przełamując własne słabości i tremę potwierdzili, że warto ćwiczyć poprawną wymowę i dbać o nasz język ojczysty.

Uczeń naszej szkoły Staś Cieślak otrzymał tytuł Mistrza Recytacji.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Małgorzata Mentek.